ISSN 1308-8483

                   
Ana Sayfa
Foça
Haberler
Yazarlar
Galeri


Foça Otelleri





   .:: Foça Otelleri
Booking.com

Foça'da Konaklamak

Foça, kendi kendineliği içinde emsallerinden iki adım önde bir balıkçı kasabasıdır. Turizm kasabası kimliği, Foça'nın üzerinden emanet elbise gibi kayar gider, turizm kim Foça kim diye sorarız bazen; çünkü, turizmin klasik tanımına sığmayan bir Foça'dır söz konusu olan.

Doğal ve yapısal sit alanlarıyla turizmin kalıplaşmış dişlilerine takılmamış, günümüze dek korunagelmiş bakir bir cennet olan Foça, konaklamak isteyen misafirlerini de kendisi gibi butik anlayışla işletilen küçük otelleriyle ağırlar.

Kıyı yerleşimlerinin bir çoğunda, o yörenin müteşebbisleri öyle konaklama yerleri inşa ederler ki, ortaya çıkan otel ya da tatil köyü o kasabanın önüne geçmiş olur. Beş altı yıldızlı konaklama yerleşkesinin cafcaflı cazibesi, oraya gelmek isteyenin çoğu zaman kafasını karıştırır. Oysa Foça için böyle bir şey söz konusu değildir. Foça; kendisi gibi naif ve küçük otelleriyle, konaklamak üzere gelen misafirlerini, doğal cennet örgüsü içinde sarıp sarmalar.

Lüks ve konfora itirazımız olabilir mi? Elbette hayır, ekonomik durumunuzun belirlediği lüks konaklama ihtiyacının bütün seçeneklerini işaretleyebilirsiniz Foça'da.

Foça, lüks otelleriyle, devasa tatil köyleriyle anılamayacak kadar kendine özgü bir cennettir. İnsan eliyle yapılagelmiş bütün güzellikleri bir çırpıda yerle bir eden doğal atmosferi, Foça'nın Butik Şehir avantajını her gelene cömertçe sunar. Artı değerler ile özünde çok da bir şeyleri değişime uğratmayan Phokaia Antik Kenti Foça'da konaklamak farklı bir cennette uyanmaktır.

Foça'da yaz ve kış ayrımı yapmak, Herodot Baba'ya haksızlık olur, kış güneşine, balıkçılarına, mutlulukla gerinen kedilerine ve nemsiz iklimine haksızlık olur, daha da önemlisi; siz misafirlerimize, gezginlere, yolda olup kendini arayanlara büyük haksızlık olur. Foça, her mevsim ve her iklimde size tatlı sürprizler sunmaya her daim hazırdır, tıpkı yüzyıllardır olduğu gibi.

Ege'ye özgü sıcaklıkla, isteklerinizi karşılamaya hazır güler yüzlü insanların işlettikleri küçük otellerde konaklamak, belleklere yer eden tatlı anılar biriktirmek açısından eminim farklı bir deneyim olacaktır. Bir Foça sabahına uyanmanın ruha iyi gelen dinginliğini henüz yaşamadan bilebilir misiniz?

Hadi ben de her şeyi yazmayayım da keşfedilecekler sizin olsun. Önümüzdeki hafta, yok yok gelecek ay bir hafta sonu, hani ona sürpriz yapacaktınız? Belki de daha yakın bir gün, neden olmasın?

Bekliyoruz...

Nurdan ÇAKIR TEZGİN


43628


  Siren Kayalıkları
  Foça Tarihi
  Foça Balık Restoranları
  Rasgele Balıkçı
  Foça Harita / Ulaşım

  .:: Yazarlar
  .:: Aşçı Fok'un Mutfağından
Aşçı Fok'tan Sarıkız Şerbeti
Ekofest 2019 için hazırlanan Sarıkız Şerbeti

Ekofestival alanında o gün pek çok kişi...

  .:: Mizah
Çenesuyu   
ZURNA ZAMANI
  .:: Yazılar
FOÇA TURİZMİNDE BİTMEYEN SANCILAR
Portreler   
Karanlığın Aydınlıktır Senin
ELİF'ce   
KADINSIN ALIŞIRSIN!1
KAZ DAĞLARI'NA SELAM OLSUN!





Booking.com 4257

* Yazıların sorumluluğu yazarına aittir.
* FocaFoca'da yer alan yazı ve görsellerin, herhangi bir biçimde alınarak basılı ve/veya internet ortamında basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
* Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. focafoca.com harici linklerin sorumluluğunu almaz

* Yasal Uyarı
    © FocaFoca.com tüm hakları saklıdır.   (03/2005)   


Tasarım ve Uygulama FocaFoca.com