ISSN 1308-8483

                   
Ana Sayfa
Foça
Haberler
Yazarlar
Galeri


TURİZM PATLAMASI GERÇEKLEŞTİ

  Yayın Tarihi: 1.8.2010    


TURİZM PATLAMASI GERÇEKLEŞTİ

Turizm patlaması nihayet gerçekleşti.

Günde üç kez “Turizm patlayacak mı, patlamayacak mı? diye fal bakan Turizm Bakanı, “Bu turizmi patlatmazsam adam değilim” demiş ve üzerinde turizm yazan bir balona çuvaldızı törenle batırmıştır. Arkasından iki saat, on beş dakika, on saniye alkışlandığı gözlenmiştir. Kameralar fonda denizin olmasına özen gösterirken, deniz yüzeyindeki patlıcan ve domatesleri gözden kaçırmışlardır.

Bakan verdiği demeçte: “İç turizmi sürgün ve tayinlerle hızlandırdık. Yabancı ülkeleri de, denizlerimizde denizanası olmadığına inandırırsak engelleri aşacağız, Viyana’ya kadar taşacağız” demiştir.

Bu arada, kamera yabancı turistlerden birini göstermiş ancak, “Helga! Helga! Ne olur biraz daha çalkala” şeklindeki gösteriler ekrana yansımamıştır. Yurdumuzun güzelliklerini anlata anlata bitiremeyen Helga: “İstanbul’u dinliyorum gözlerim kapalı / Garson bir açacak getir, bütün şişeler tıpalı” şeklindeki dizeleri okumuştur.

Daha sonra, bir vatandaşımız, çeşitli açılardan gösterilmiş ve yurdumuzun üç yanının denizle kaplı olduğu kanıtlanmıştır. Yetkililer, TRT’nin, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yaparak yaz aylarında kıyılarımızı bol bol göstermesini istemişlerdir. Böylece, kıyılarımızın halka açılacağını savunmuşlardır.


(İzmir Gazetesi’nin 03 Ağustos 1980 tarihli sayısında yayınlanmıştır)


Ahmet Zeki YEŞİL1075

  Siren Kayalıkları
  Foça Tarihi
  Foça Balık Restoranları
  Rasgele Balıkçı
  Foça Harita / Ulaşım

  .:: Yazarlar
  .:: Aşçı Fok'un Mutfağından
Nasıl kilo veriyorum
Seramik tabaklar: Koncagül Ağaoğlu.


Çok ilginç insanlarım var benim. Kimilerini...

  .:: Mizah
Çenesuyu   
ZAMAN HEP TEMMUZ
  .:: Yazılar
Aramıza Hoş Geldiniz Genç Meslektaşlarım!
Portreler   
SONUNA KADAR TUTKUN
ELİF'ce   
AŞK’A MEKTUP YAZACAKSAN!

Booking.com 6570

* Yazıların sorumluluğu yazarına aittir.
* FocaFoca'da yer alan yazı ve görsellerin, herhangi bir biçimde alınarak basılı ve/veya internet ortamında basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
* Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. focafoca.com harici linklerin sorumluluğunu almaz
* "Otel Arama" ve "Otel Rezervasyonu" hizmeti, Amsterdam / Hollanda merkezli Avrupa'nın lider online otel rezervasyonları şirketi booking.com tarafından sağlanmaktadır.

* Yasal Uyarı
    © FocaFoca.com tüm hakları saklıdır.   (03/2005)   


Tasarım ve Uygulama FocaFoca.com