ISSN 1308-8483

                   
Ana Sayfa
Foça
Haberler
Yazarlar
Galeri


ALEM ADAMIM

  Yayın Tarihi: 7.11.2011    


ALEM ADAMIM

Bir elimde ayna, bir elimde cımbız, kıllarımı alacağımı sandıysanız yanıldınız. Gün ışığında sözlerimi cımbızlıyorum aslında. Kafiyelerim kafiye değil. Cümlelerimin altı boş, üstü hoş. Haberlerin ucu açık. Bir tuhaflık var hissediyorum. Bitmiyor “-ecek, -acak” larım. Af buyurun ki kir ki kir ki kir diyorum. Boş vere boş vere boş veriyorum. Elimde değil, apartman yönetim kurulu toplantısında bana oy vereni de vermeyeni de seviyorum.

Ben son söyleyeceğimi baştan söylerim. Çünkü düşündüğüm kadar insanım. İyi halliyim. Kendime göre bilgeyim. Tamamen kendime özgüyüm. Sürekli meşgulüm. Bir öpücük verecek kadar vaktim yok. Varlığım hissedilir. Kafam yuvarlaktır. Kafadan kazanırım. Fark yaratırım. Kimseyi dışlamam. Siyasete ilgiliyim. Halka inerim. Çıkarken asansöre binerim. Yol gösteririm. Dert dinlerim. Gaz verir, gaz alırım. Bayanlara bir metre mesafeliyim. Soru işareti yaratmam. Hızlı twit atar, ani U dönüşü yaparım. Hiçbir kalıba ve kurala sığmam. Hem balık, hem de dilek tutarım. Aşırı temkinliyim. Özel yetkiliyim. Her işin erbabıyım. İltifat ve tavsiye ederim. Methiyeler düzerim. Kıymet bilirim. Öpersem sahiden öperim. Göz kararı sevmem, tam severim. Sevdiğim için ayrılırım. İyi elektrik alır, KK (kaçak kullanım) bedelini öderim. Evirip çevirmem. Hemen değiştiririm. Ruhum serbesttir. Kurallar bana vız gelir, tırıs gider. Hayaletten ve zombiden korkmam. Hiçbir şeye şaşırmam. Eleştiriye gelemem. Porsche’ye binmem, eşekten inmem. Magazine bayılır, güncelleme bitince ayılırım. Istırabı severim. Yüksek devirde horlarım. Kul hakkı yemem, çeşme suyu içmem. Depreme dayanıklıyım. İyi kupon keserim. İyi dosya sallarım. İyi laf sokarım. Gerekirse kılçıklık yaparım. Havaya göre esip gürlerim. Yere tükürmem. Yüzümü ekşitmem. Cari açığımı göstermem. Büyüklük taslamam. İçten gülümserim. Vallahi hep böyleyim. Olduğum gibiyim. Gizemli ve karizmatik…

Neden böyleyim, bilsem söylerim. Açıklamalarım doğruya yakın olabileceği gibi, yanlış da olabiliyor. Bu nedenle, herkes, şuurumdan tasarruf ettiğimi sanıyor. Oysa ben herkesten akıllıyım. Ahenkliyim. Aykırıyım. Artistim. Atılımcıyım. Bilirkişiyim. Çekidüzenim. Duygusalım. Demokratiğim. Efsaneyim. Enteresanım. Farkındayım. Fırsatçıyım. Modernim. Meftunum. Mağdurum. Mantıklıyım. Misafirperverim. Muhafazakarım. Fantastiğim. Huzurluyum. Hijyenim. Hazırım. Haklıyım. Hayalperestim. Organizeyim. Olgunum. Ölümlüyüm. Önemliyim. Rahatım. Samimiyim. Sahiciyim. Sakinim. Saygılıyım. Sempatiğim. Sosyetiğim. Şükrederim. Tasalanmam. Gündemdeyim. Gözlemciyim. İmrenirim. İtibarlıyım. Uzlaşmacıyım. Yakışıklıyım. Konforluyum. Kolaycıyım. Vazgeçilmezim. Vesaire… Vesaire…

Şimdi benim kim olduğumu anladınız mı? Anlamanız için yeterince anlattım kendimi. Yine de anlamadıysanız bilin ki, B planım yoktur. Çünkü öyle merak edilecek biri değilim. Boşuna kafanızı yormayın. Ben, gerçek alemin alem bir ferdiyim.

AZY


Ahmet Zeki YEŞİL2021

  Siren Kayalıkları
  Foça Tarihi
  Foça Balık Restoranları
  Rasgele Balıkçı
  Foça Harita / Ulaşım

  .:: Yazarlar
  .:: Aşçı Fok'un Mutfağından
Aşçı Fok'tan Sarıkız Şerbeti
Ekofest 2019 için hazırlanan Sarıkız Şerbeti

Ekofestival alanında o gün pek çok kişi...

  .:: Mizah
Çenesuyu   
DURUMUM HASSAS
  .:: Yazılar
FOÇA TURİZMİNDE BİTMEYEN SANCILAR
Portreler   
Karanlığın Aydınlıktır Senin
ELİF'ce   
KADINSIN ALIŞIRSIN!1
KAZ DAĞLARI'NA SELAM OLSUN!

Booking.com 12560

* Yazıların sorumluluğu yazarına aittir.
* FocaFoca'da yer alan yazı ve görsellerin, herhangi bir biçimde alınarak basılı ve/veya internet ortamında basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
* Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. focafoca.com harici linklerin sorumluluğunu almaz

* Yasal Uyarı
    © FocaFoca.com tüm hakları saklıdır.   (03/2005)   


Tasarım ve Uygulama FocaFoca.com