ISSN 1308-8483

                   
Ana Sayfa
Foça
Haberler
Yazarlar
Galeri


BAHAR HAVASI VAR

  Yayın Tarihi: 27.4.2012    


BAHAR HAVASI VAR

Merhaba! Bahar havası var sende. Hayatın tazeliği gülüşlerinde. Değişen konjonktür vesaire… Isındım. Komadan çıkmış gibi, hayata dönmüş gibi ısındım. Yüzüme yerleşen dekorlar yıkıldı. İnsana ulaşamayan büyüme rekorları kırıldı. Çok sayıda insanın hayatına dokundum sayende. Sen var ya sen, tam bana göresin. Gözeneklerin açık şuurun kapalı. Elektrikli Fluence gibi sessiz ve sakin. Hem de kederin en koyusuna gömülmüş, çığlıklarını yutmuşsun. Her sabah, demokrasi endeksine bakar gibi bakıyorum sana. Kırılgan, spekülatif ve kümülatifsin. Küreselleşmenin eğreti sembolüsün. Ya ondansın, ya hiçsin. Söylesene, hep böyle misin? Çok şey bilmekten nefret edenlerden… Öyleyse, bir yalan at ortaya. Laf olsun teşvik paketi ağzına kadar dolsun. İçinde, stratejik veya proje kelimeleri mutlaka olsun. Milli kaynaklardan beslenen sevgimle seveyim seni. Darbeyle yüzleşmenin heyecanıyla sarılayım. Kentsel dönüşüm, başını döndürmesin sakın! Yeter ki iste. Demokrasi musluklarını açıp, serinleteyim seni.

Sen bana ne yaptın? Başım göklerde. Bahardan mıdır üzerimdeki rehavet, söyle. Nisan, belki de mizansendir. Belki de yoksun sen, demosun. Renkler masum. Adın, niye Adalet? Her tarafın oynuyor. Sen eskiden böyle değildin. Hukuk gibiydi dudakların. Öperdin sabahları. Karanlık fasıllar aydınlanırdı. Şimdi sen gidiyorsun ya… Yetmez onu da al, bunu da al. Ardından yaz gelecek nasıl olsa. Bir eksikle gelecek. Çoktan seçmeli aşk denemesi bitecek. Beyin fırtınası üzerine beyin fırtınası yapmalarımız boşuna. Otur yanı başıma. Gece yarısı tarih sohbetleri başladı. Bütün alternatifler masada. Manzara açık. Haritalar çiziliyor. Bölgesel dizayn çalışmaları falan filan. Federasyon, mederasyon, aktivasyon. Senin gıkın foss… İlk ağızdan cümlelere sarılmış iki espri kapıp geleyim şuradan. Belki ezberlediğin replikleri unutursun. Belki düşer maskeler. Postu modern derbedere bıyık üstünden gülersin, o zaman. Bıyığın yoksa gülemezsin. Şansına…

Nisan, bir şenliktir. Hadi, gel gitme bahar şerefine. Senden yoksun kalmak istemem. Bahar resimleri yapalım çiçeklerden. Hüzünlerimizi nisan yağmurunda yıkayalım. Yeni cümleler kuralım. Aniden bir şiir dolsun içimize. Kötü adamlar bizi anlamasın. Gitme, hava kaçak yaptı. Kıyamet kopuyor dışarıda. Biz gülmekten kopuyoruz içeride. Hızla eksiliyor güzel insanlar. Kentsel yalnızlığımız kader oluyor. Sonumuz hayır olsun! Gitme, kırılıp dökülmeyelim. Gönlüne göre anlamlar yüklerim kelimelerine. Linklerimi bırakırım sana. İnternet denen şeyi iyi öğren. Sıkılırsın yoksa beni düşünürken. Her bahar yeni bir başlangıçtır. Sevgi biriktirelim. Sevgiler alalım, satmayalım. Sevgimizi verip kurtulmayalım. Sevince, orantısız sevelim. Sağlam, kesin ve inandırıcı delillerimiz olsun. Ölünce, mutluluktan ölelim. Herkes hazır, herkes tamamdır. İbret-i alem için beni yine öp... Bir tebessümün kalsın geriye…


Ahmet Zeki YEŞİL2287

  Siren Kayalıkları
  Foça Tarihi
  Foça Balık Restoranları
  Rasgele Balıkçı
  Foça Harita / Ulaşım

  .:: Yazarlar
  .:: Aşçı Fok'un Mutfağından
Aşçı Fok'tan Sarıkız Şerbeti
Ekofest 2019 için hazırlanan Sarıkız Şerbeti

Ekofestival alanında o gün pek çok kişi...

  .:: Mizah
Çenesuyu   
MIŞ MİŞ MUŞ
  .:: Yazılar
Foça’da Yeni Turizm Trendi: “Adalar Koylar Liman Turu”
Portreler   
SEN UÇMAYI HATIRLA
ELİF'ce   
KADINSIN ALIŞIRSIN!1
KAZ DAĞLARI'NA SELAM OLSUN!

Booking.com 5474

* Yazıların sorumluluğu yazarına aittir.
* FocaFoca'da yer alan yazı ve görsellerin, herhangi bir biçimde alınarak basılı ve/veya internet ortamında basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
* Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. focafoca.com harici linklerin sorumluluğunu almaz
* "Otel Arama" ve "Otel Rezervasyonu" hizmeti, Amsterdam / Hollanda merkezli Avrupa'nın lider online otel rezervasyonları şirketi booking.com tarafından sağlanmaktadır.

* Yasal Uyarı
    © FocaFoca.com tüm hakları saklıdır.   (03/2005)   


Tasarım ve Uygulama FocaFoca.com