ISSN 1308-8483

                   
Ana Sayfa
Foça
Haberler
Yazarlar
Galeri


GÜNDEMİNİZ GÜNDEMİMİZ

  Yayın Tarihi: 8.6.2012    


GÜNDEMİNİZ GÜNDEMİMİZ

Gerekmedikçe kürtaj yapılmaması, yaptıranlara 3 adet çocuk hediye edilmesi konusunda sürdürülen çalışma son aşamasında. ABD ile bazı AB ülkelerinin polis teşkilatlarında kullanılan portatif copların, açılırken çıkardığı “Yandım anam!” şeklindeki sesin, suçluda psikolojik etki yaratacağı düşünülüyor. Hükümetin yüzde 3,5’luk zam teklifine bozulan binlerce memur “Memur 3,5 atmaz” sloganıyla sokağa indi. 11 üyeden oluşan Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, “Biz 4x4 cipe biniyoruz, memurumuz neden binmesin?” dedi ve 7’ye karşı 4 oyla memur maaşlarına 2012 yılında yapılacak zammı 4x4 olarak belirledi. Doktorlara uzak doğu sporları öğretilmesi, ayrıca moral motivasyonun arttırılması amacıyla Cüneyt Arkın’ın filmlerinin izlettirilmesi planlanıyor. Uzlaşma Komisyonu, öğlen yemeği menüsünde ortak bir görüş oluşturamayınca her platformdan görüş alma sürecine ara verdi. ABD'li bir araştırma şirketinin araştırmasına göre, Türk halkı Ali Taran ile Ayşe Özyılmazel’in ayrılığından dolayı üzgün. Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS) sonuçlarının açıklanmasından sonra puanını internetten sorgulayan Şadi Şaplak, puan hanesinde “Babana selam söyle” yazısı ile karşılaşınca şoka girdi. Özel Dershaneler Birliği tarafından yapılan açıklamada, “Vatandaş takla atmasını bilmiyorsa, bu devletin ayıbıdır” denildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortak yürütülen “Okul İneği” projesi kapsamında, ilköğretim okullarında uzun ömürlü inek dağıtımı başlıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), twit kullanıcılarının kalitesiz twit attığını, sonra bunların gidip birilerine battığını açıkladı. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), önümüzdeki dönem, garajlı ev alamayan alt gelir grubundaki vatandaşları sosyal garaj sahibi yapacak. Kamu Görevlileri Etik Kurulu, açılış, karşılama ve veda gibi etkinliklerde, kamu görevlilerinin kadın-erkek ayrımı yapılmadan omuzlara alınmasını istedi. Sosyal güvencesi olmayan uyku özürlü Selami Takla, doktorunun kendisine uyku ilacı yerine dizi film yazdığını söyledi. Kendisini peygamber olarak tanıtıp, cennetten yer ayarladığını söyleyen iki kişinin sattığı arsaların cehenneme ait olduğu anlaşıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Boğaz Köprüsü'nden atlayarak intihar etmeyi düşünenlerin belediyemizden izin alması gerekiyor” dedi. ABD, Malatya'ya 64 kilometre uzaklıktaki Kürecik NATO Radar Savunma Üssü'nde kayısı kurutacak. Bayrampaşa'da oturan 3 çocuk babası emekli öğretmen Kamil Kıl (60), yankesicilik yöntemiyle beyninin çalındığını iddia etti. Like Rezidans'ın temizlik görevlisinin, bir televizyon kanalında yayınlanan "Haydi Yiyin" isimli yemek programına düzenli olarak katıldığı ortaya çıktı. Alnına "Ömür boyu mutlu olacağım" diye yazdıran üniversite öğrencisi, dövmesine intibak edemedi. Pop müzik sanatçısı Sıla Gençoğlu'nun seslendirdiği "Sevişmeden Uyumayalım" isimli şarkı, RTÜK tarafından yasaklandı.


Ahmet Zeki YEŞİL1974

  Siren Kayalıkları
  Foça Tarihi
  Foça Balık Restoranları
  Rasgele Balıkçı
  Foça Harita / Ulaşım

  .:: Yazarlar
  .:: Aşçı Fok'un Mutfağından
Aşçı Fok'tan Sarıkız Şerbeti
Ekofest 2019 için hazırlanan Sarıkız Şerbeti

Ekofestival alanında o gün pek çok kişi...

  .:: Mizah
Çenesuyu   
DURUMUM HASSAS
  .:: Yazılar
Kozbeyli Kozbeyli
Portreler   
SEN UÇMAYI HATIRLA
ELİF'ce   
KADINSIN ALIŞIRSIN!1
KAZ DAĞLARI'NA SELAM OLSUN!

Booking.com 5459

* Yazıların sorumluluğu yazarına aittir.
* FocaFoca'da yer alan yazı ve görsellerin, herhangi bir biçimde alınarak basılı ve/veya internet ortamında basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
* Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. focafoca.com harici linklerin sorumluluğunu almaz
* "Otel Arama" ve "Otel Rezervasyonu" hizmeti, Amsterdam / Hollanda merkezli Avrupa'nın lider online otel rezervasyonları şirketi booking.com tarafından sağlanmaktadır.

* Yasal Uyarı
    © FocaFoca.com tüm hakları saklıdır.   (03/2005)   


Tasarım ve Uygulama FocaFoca.com